درباره ما

شرکت مخازن سبز پتروشیمی عسلویه (سهامی خاص)

 

شرکت مخازن سبز پتروشیمی عسلویه در مرداد ماه 1390 تاسيس و تحت شماره 410120 به نام شركت آمیتیس سبز پارس (سهامي خاص) به ثبت رسيده و فعاليتهاي موثر آن با تشكيل هيئت مديره جديد از تیر ماه 1393 آغاز و نام اين شركت با تصويب در جلسه مجمع عمومی فوق العاده مورخ 21/02/1393 به پتروشیمی مخازن سبز عسلویه تغيير يافت.

مجدداً در بهمن ماه 1399 ، با تصويب در جلسه مجمع عمومی فوق العاده مورخ 21/11/1399 ، نام این شرکت به مخازن سبز پتروشیمی عسلویه تغییر و مرکز شرکت از تهران به عسلویه انتقال و تحت شماره 164 به ثبت رسید.

مجتمع مخازن سبز پتروشیمی عسلویه به عنوان بزرگترین طرح ذخیره سازی و صادرات فرآورده های پتروشیمیایی کشور در زمینی به مساحت ٤٧ هکتار در جنوب شرقی فاز دوم پتروشیمی در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس (عسلویه) و در مجاورت پایانه صادراتی پارس و درفاصله ٢٧٠ كیلومتري جنوب شرقي بندر بوشهر، ٥٧٠ كیلومتري غرب بندر عباس در خلیج فارس واقع شده است. هدف اصلی این طرح ارائه خدمات انحصاری ذخیره سازی و انتقال محصولات تولیدی طرحهای فاز دوم پتروشیمی عسلویه به پایانه صادراتی پارس جهت صادرات به بازارهای بین المللی میباشد.